Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Blu-Ray Strážců Galaxie: Místo One-Shotu se dočkáme ukázky z Avengers 2

Kristina Friday

Kristina Friday

6. 10. 2014

Z krátkých snímků Marvelu (takzvaných Marvel One-Shots) se stala velmi příjemná tradice. Není tedy divu, že fanoušci nebyli příliš nadšeni, když se jim dostalo informace, že Blu-Ray druhého Kapitána Ameriky žádný takový film obsahovat nebude. A to samé evidentně bude čekat i Strážce Galaxie. U nich za to ale čeká bohatá náhrada – sneek peak z druhých Avengers!

Avengers: Age of Ultron concept art. Zdroj: Marvel Studios

Avengers: Age of Ultron concept art. Zdroj: Marvel Studios

Druhá fáze Marvel Cinematic Universe (MCU) začala poněkud vlažně. Iron Man 3 se sice stal nejúspěšnějším snímkem série o „železném muži“ a druhým nejúspěšnějším snímkem MCU, avšak stejně jako druhý Thor (s podtitulem The Dark World) se setkal spíše s rozpolcenými reakcemi jak od fanoušků tak kritiků.

Vše však spravil výborně přijatý Captain America: Návrat prvního Avengera a nejúspěšnější snímek tohoto roku (v USA) – Strážci Galaxie. O to překvapivější je, že právě Blu-Raye těchto dvou titulů v podstatě zejí prázdnotou.

Strážci Galaxie. Zdroj: Marvel Studios

Strážci Galaxie. Zdroj: Marvel Studios

A co tedy nabídne bonusový obsah Blu-Raye Strážců Galaxie?

  • dosud nevydané vynechané scény
  • filmy o filmu
  • exkluzivní ukázku z Avengers: Age of Ultron
  • nepovedené scény
  • audiokomentář

DVD pak bude obsahovat jednu vynechanou scénu a ukázku z druhých Avengers.

Obal k Blu-Rayi Strážců Galaxie. Zdroj: marvel.com

Obal k Blu-Rayi Strážců Galaxie. Zdroj: marvel.com

Toto je samozřejmě výčet pro bonusový obsah Blu-Ray disků a DVD vydaných v USA (kde vychází 18. listopadu na digitálních platformách a 9. prosince na fyzických nosičích), je však vysoce pravděpodobné, že české bonusy zůstanou víceméně stejné. V České republice bude nosič k dostání od 3. prosince.

Tato zpráva přichází jako překvapení zvláště vzhledem k tomu, že sám režisér několika těchto krátkých snímků Lious D’Esposito opakovaně zdůrazňoval jejich význam pro MCU jako celek.

Připomeňme si rovněž, že jde právě o tyto One-Shots, jenž inspirovaly vznik seriálů Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. a Marvel’s Agent Carter.

Režisér Strážců, James Gunn, však skrze svůj Twitter sdělil, že na One-Shot jednoduše nebylo místo a fanouškům chce přeci jen dodat tolik materiálu o Strážcích Galaxie, kolik je jen možné.

Zdroj: Marvel Studios

Zdroj: Marvel Studios

Se Strážci Galaxie se vydáváme do hlubokého vesmíru, kdy sledujeme zlodějíčka Petera Quilla, jenž proti sobě poštve mocného Ronana a jeho bandu zabijáků poté, co mu ukradne záhadný orb. Aby mu unikl, musí se spojit se zvláštní bandou vyvrhelů: sarkastickým mývalem Rocketem, humanoidním stromem Grootem, vražedkyní Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem.

Avengers: Age of Ultron (slovensky Vek Ultrona) jsou pokračováním vůbec nejúspěšnějšího snímku MCU a tentokrát nejmocnější hrdiny postaví proti titulnímu Ultronovi poté, co selže mírový program, jenž se marně snaží aktivovat Tony Stark.

Do českých kin vtrhne již 30. 4. 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blu-Ray Strážců Galaxie: Místo One-Shotu se dočkáme ukázky z Avengers 2

Hide picture