Menu
FANZINE.cz
Fantasy seriály

Hra o trůny: Fanoušci fanouškům. Podívejte se na 9 nejpovedenějších videí

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

29. 4. 2014

Každý seriál tvoří díky nadšeným fanouškům vlastní komunitu a jinak tomu není ani u Hry o trůny. Tato krvavá a sexem zmítaná podívaná se stala inspirací milionům lidí po celém světě a my pro vás máme sbírku toho nejlepšího, co youtube nabízí.

Sestřih úmrtí

Začínáme klasikou, tedy heslem nejnovější řady All men must die. Jeden z fanoušků si dal neuvěřitelnou práci při počítání všech úmrtí v seriálu, a dostal se až do řádů tisíců. Meče, dýky, nože, kopí, kladiva i pochodně, to vše přispělo ke konečnému součtu 5 179 mrtvých. Ale buďte bez obav, hrůznou podívanou aspoň ulehčuje průvodní hudba.

Co by kdyby

Je známým faktem, že fanoušci vždycky všechno vědí nejlépe, hlavně co se týče konců. Proto vzniklo hned několik videí o tom, jak měla skončit které série, poukazující na neschopnost seriálových tvůrců i samotného autora knihy. Alespoň že zachovali krvavý ráz celého děje.

Retro Hra o trůny

Povedeným videem je také zpracování seriálu zasazené do roku 1995. Úvodní znělka díky své hudbě připomíná mix Rockyho a sitcomu Cheers, jinak se ale záběry podobají trochu zvrácené kombinaci Přátel a Dallasu. Veškerá krev i nevraživost vymizely, zůstaly jen široké úsměvy a přátelská objetí. A duha a jednorožci.

Limitovaná edice Hodor

Pokud jste někdy náhodou měli pocit, že je Hodorovi ve Hře o trůny věnováno málo místa, následující záběry vás jistě potěší. Intro postavené na opakování jeho jména je možná falešné, ale natolik chytlavé, že už ho z hlavy nejspíš nikdy nedostanete.

Všechny trůny jsou mééé!

Stále máte pocit, že byly předchozí příspěvky jen slabým odvarem toho, čeho jsou fanoušci schopni? Možná máte pravdu. Doufejme, že vás sestřih kozího mečení do rytmu Hry o trůny přesvědčí o opaku a vy si naplno vychutnáte Game of Goats.
Varování: Neuvěříte, jaké zvuky dokážou tito sudokopytníci opravdu vydávat. Ačkoli po řeči Dothraků vás jen tak něco nepřekvapí.

Není nad klasiku

Fanoušci ale zdaleka nevytvářejí recesní videa pro zábavu, někteří se Hrou o trůny nechali inspirovat ke skutečným uměleckým počinům. Jeden houslista byl úvodní znělkou natolik okouzlen, že se ji rozhodl několikrát přehrát a posléze všechny výstupy spojit v jeden. Podívejte se sami, jestli se mu to povedlo.

Vy se ptáte, Joffrey odpovídá

Ačkoli je král Joffrey nejspíš nejméně oblíbenou postavou celé ságy, v reálu působí překvapivě jako vtipný člověk (i když se možná všichni smějí jen ze strachu, že by odněkud vytáhl meč a začal sekat). Fanoušci by si toto video neměli nechat ujít už jen proto, že v něm král Joffrey dokonce vzdáleně připomíná lidskou bytost.

Reakce fanoušků na Rudou svatbu

Autoři knih bývají často ochuzeni o reakce čtenářů na zvraty v ději. Právě proto se Conan O’Brien rozhodl ve své show pustit Georgu R. R. Martinovi reakce diváků na díl, v němž došlo k násilnému krveprolití známému jako Rudá svatba. Nutno podotknout, že zvláště u vyděšených výkřiků typu Did you guys know about this?! jde poznat, že diváci příliš nečtou.

Upřímný trailer

Možná jste o Upřímných trailerech slyšeli, pokud ne, vřele doporučujeme všechny vyhledat a poctivě zhlédnout. Po upřímnosti mířené na adresy Harryho Pottera, Stmívání, Hunger Games, Pána prstenů i klasiky jako je Sám doma, přišla řada i na Hru o trůny.

A věřte, že ať už jste sebezarytějším fanouškem, smíchu se neubráníte. Trefná kritika vás přesvědčí, že je to celé vlastně jen o tom, jak se všichni snaží svrhnout vládu krále Justina Biebera a rvou se o místo na tom nejnepohodlnějším trůnu na světě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hra o trůny: Fanoušci fanouškům. Podívejte se na 9 nejpovedenějších videí

Hide picture