Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Premiéra filmu Iron Sky v ČR bude. Nakonec se v českých kinech objeví

Martin Peška

Martin Peška

16. 4. 2012

Černá sci-fi komedie o nacistické invazi na planetu Zemi ze základny na Měsíci zamíří do českých kin. Premiéra filmu Iron Sky je stanovena na 12. července letošního roku. Pro FANZINE.cz to exkluzivně sdělil spolehlivý zdroj.

video
play-sharp-fill

Zdroj: youtube.com

Film se má do kin dostat díky distribuční společnosti Film Europe Media Company, která podepsala smlouvu na práva k filmu minulou středu. Nedávno se přitom ještě spekulovalo o možné projekci začátkem července na Festivalu fantazie v Chotěboři na Vysočině či na MFF Karlovy Vary.

Čtěte také: Místo kruhů v obilí hákový kříž. Tak vypadá plakát k filmu Iron Sky

Světovou premiéru si Iron Sky odbyl už v únoru na německém Berlinale. Začátkem dubna se film objevil v německých a skandinávských kinech. Jen během velikonočního víkendu na film do kin přišlo přes 250 000 návštěvníků.

Může vás zaujmout: Na fotkách z filmu Iron Sky jsou i nacistické hračky

Redakce FANZINE.cz je stále v přímém kontaktu s tvůrci filmu, včetně režiséra filmu. Podle něj by Adolfa Hitlera film Iron Sky pobouřil: „Nemyslím si, že bychom se stali přáteli poté, co by náš film viděl,“ řekl autor snímku Vuorensola v exkluzivním rozhovoru pro náš magazín.

Nepřehlédněte: Více informací o filmu a oficiální trailery

Tvůrci filmu nejsou oceňováni pouze za natočení filmu, ale také za jeho originální propagaci a zapojení fanoušků už během vzniku myšlenky na snímek. Příznivci Iron Sky se tak po tisících nejen hlásili na sociálních sítích k tomuto filmu, ale také ho z velké části zafinancovali, buď finančními dary nebo nákupem triček a jiných reklamních předmětů.

Před finskou premiérou se autoři filmu rozhodli k odvážnému kroku a na internetu uveřejnili celé 4 minuty z úvodu filmu. Kromě filmu vznikl o vesmírných nacistech také komiks či hry na mobilní telefony.

Iron Sky

Akční / Komedie / Sci-Fi

Finsko / Německo / Kanada / Austrálie, 2012

Režie: Timo Vuorensola

Hrají: Udo Kier, Julia Dietze, Tilo Prückner

Premiéra v ČR: 12. července 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéra filmu Iron Sky v ČR bude. Nakonec se v českých kinech objeví

Hide picture