×
FANZINE.cz

Poradíme vám 10 tipů na pořádný komiksový dárek pro všechny děti

Komiks jako médium není zaměřený na děti. Naopak se poslední dobou specializuje především na dospělé čtenáře a komiksy pro děti tvoří absolutní minimum produkce. Co si pak má počít rodič, který by rád ze svého dítěte vychoval budoucího fanouška Moora a chce dítěti pořídit něco delšího, než Čtyřlístek?

[album: https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/komiksy-vanoce-2012/]

Pořádný comicbook pro děti dělá člověku potíže najít. Proto redakce FANZINE.CZ vybrala deset vánočních tipů, jak své potomky obdarovat výživnou komiksovou nadílkou (a vaše sbírka vzroste o další kousek).

Pro ty nejmenší fanoušky je tu dvoudílná komiksová Doba ledová. Oblíbení hrdinové v nových a dokonce i vánočních dobrodružstvích. Pokud navíc chcete, aby v budoucnu četl klasická literární díla, šoupněte mu pod stromeček nějaký díl Malého prince.

Pro trochu odrostlejší děti letos vyšlo opět několik dobrodružství věhlasného kovboje Lucky Luka. K obrazu svému děti vychováte podsunutím Rychlých šípů. Ty se letos dočkaly dokonce dvou svazků, Rychlých šípů ve Stínadlech a Tajemství Velkého Vonta.

Další klasiku z dětských let rodičů představuje jednoznačně Rahan, který se letos dočkal zřejmě nejzásadnější trilogie jeho života. A kdo by neměl rád Leonarda? Jeho vskutku šílené vynálezy, při jejichž vynalézání se jeho učedník dočká nejedné kruté rány, rozveselí mnohé tváře.

Jestliže chcete dítě obdarovat něčím, co potěší i vás, rozhodně nepohrdněte rodinným komiksem Anin duch, v němž se s duchařským dobrodružstvím pojí problémy imigrace. Na kratší příběhy pak vsadí Gaston, otrlý a líný novinář, který nemá ke zlomyslné poťouchlosti nikdy daleko.

A Kůstka, rozsáhlou ságu kombinující Pána prstenůDisneyovkami, si pořizují zejména rodiče, užije si ho však kdokoli. Rovněž tak stripovou sérii Calvin a Hobbes, která bude svou osobní filozofií a duchem fungovat u čtenáře v každém věku snad ještě za padesát let.

A jestli bude pořád remcat a zlobit, kupte mu zvrácený Versus. Ono ho to pak brzy přejde.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..