Menu
FANZINE.cz
Komiks

Poradíme vám 10 tipů na pořádný komiksový dárek pro všechny děti

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

18. 12. 2012

Komiks jako médium není zaměřený na děti. Naopak se poslední dobou specializuje především na dospělé čtenáře a komiksy pro děti tvoří absolutní minimum produkce. Co si pak má počít rodič, který by rád ze svého dítěte vychoval budoucího fanouška Moora a chce dítěti pořídit něco delšího, než Čtyřlístek?

Pořádný comicbook pro děti dělá člověku potíže najít. Proto redakce FANZINE.CZ vybrala deset vánočních tipů, jak své potomky obdarovat výživnou komiksovou nadílkou (a vaše sbírka vzroste o další kousek).

Pro ty nejmenší fanoušky je tu dvoudílná komiksová Doba ledová. Oblíbení hrdinové v nových a dokonce i vánočních dobrodružstvích. Pokud navíc chcete, aby v budoucnu četl klasická literární díla, šoupněte mu pod stromeček nějaký díl Malého prince.

Pro trochu odrostlejší děti letos vyšlo opět několik dobrodružství věhlasného kovboje Lucky Luka. K obrazu svému děti vychováte podsunutím Rychlých šípů. Ty se letos dočkaly dokonce dvou svazků, Rychlých šípů ve Stínadlech a Tajemství Velkého Vonta.

Další klasiku z dětských let rodičů představuje jednoznačně Rahan, který se letos dočkal zřejmě nejzásadnější trilogie jeho života. A kdo by neměl rád Leonarda? Jeho vskutku šílené vynálezy, při jejichž vynalézání se jeho učedník dočká nejedné kruté rány, rozveselí mnohé tváře.

Jestliže chcete dítě obdarovat něčím, co potěší i vás, rozhodně nepohrdněte rodinným komiksem Anin duch, v němž se s duchařským dobrodružstvím pojí problémy imigrace. Na kratší příběhy pak vsadí Gaston, otrlý a líný novinář, který nemá ke zlomyslné poťouchlosti nikdy daleko.

A Kůstka, rozsáhlou ságu kombinující Pána prstenůDisneyovkami, si pořizují zejména rodiče, užije si ho však kdokoli. Rovněž tak stripovou sérii Calvin a Hobbes, která bude svou osobní filozofií a duchem fungovat u čtenáře v každém věku snad ještě za padesát let.

A jestli bude pořád remcat a zlobit, kupte mu zvrácený Versus. Ono ho to pak brzy přejde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poradíme vám 10 tipů na pořádný komiksový dárek pro všechny děti

Hide picture