Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Nejlepší filmy podle komiksů v roce 2013. Najdete svůj oblíbený?

Jan Uhlík

Jan Uhlík

28. 12. 2013

Muž z oceli - prioritaLetošní komiksárny předčily očekávání všech svých fanoušků. V roce 2013 se roztrhl pytel s pokračováními, která dokázala potvrdit očekávání a posunout laťku ještě výš pro další díly. Úspěchy tvůrců nám ulehčily práci a tak výběr šesti nejlepších komiksových filmů nebyl sebevětším oříškem.

Muž z oceli se blíží. Zdroj: Warner Bros

Muž z oceli. Zdroj: Warner Bros

Iron Man 3

Tony Stark (Robert Downey Jr.) se vzpamatovává z událostí v Avengers. Kdyby věděl, co ho čeká, tak rozhodně netratí čas opravou svého mrakodrapu. Tentokrát Iron Man bude muset čelit zlu, které ho chce dostat z povrchu zemského. Krom boje o záchranu svých milovaných se konečně dozví odpověď na dlouho kladenou otázku. Je oblek jeho součástí, nebo on součástí obleku?

Marvel nelení a předhazuje nám jedno dílo za druhým. Letos byla nadílka opravdu veliká. Vedle Iron Mana jsme se dočkali i pokračování Kapitána Ameriky a Thora. V nadcházejících letech nás nečeká žádná změna. Brzo uvidíme už druhý díl Avengers, který nám opět poodhalí další detaily z obrovského filmového universa.

video
play-sharp-fill

Muž z oceli

Mladý Clark (Henry Cavill) postupem času zjišťuje, že se začíná silně lišit od svých vrstevníků. Co je zač? Proč je jiný? Chlapec se vydá hledat své pravé já a najde ho. Nyní se musí smířit se svou identitou a přijmout roli zachránce světa. Rozhodnout se musí rychle, první velká zkouška je před ním a mnoho času nezbývá.

Zack Snyder se rozhodl oživit legendu Supermana a podařilo se. Vzkříšení proběhlo s plnou parádou. Perfektní herecké výkony podtrhl Hans Zimmer s jeho neuvěřitelným soundtrackem. Úspěch filmu nastartoval další projekt. V roce 2015 se dočkáme bitvy Supermana a Batmana, kterého si zahraje Ben Affleck.

video
play-sharp-fill

Wolverine

Wolverine (Hugh Jackman) se rozhodl odejít do ústraní. Jenže on sám ví, že takto to dlouho nepůjde. Ke změně mu pomůže Jukio, vyslankyně muže, kterého kdysi zachránil. Je mu nabídnut největší možný dar – zbavení se nesmrtelnosti. Wolverine se rozhodne zjistit detaily celé situace a vydá se do Japonska. Při cestě netuší, že po dlouhé době okusí nevýhodu smrtelnosti a dostane se na hranici života a smrti.

Další z filmů o nejpopulárnějším mutantovi se přidal k již tak hutné kolekci. To není posledně, co Wolverina vidíme. Film ani nedorazil do kin a my už věděli, že se v nadcházejícím roce ukáže v dalším společném snímku o X-Menech, kde si opět vystřihne zásadní roli. X-Men: Days of the Future Past je za rohem.

video
play-sharp-fill

Red 2

Pokračování úspěšného filmu nás opět zavede k bývalému agentu CIA Franku Mosesovi (Bruce Willis). Tentokrát bude muset sestavit tým elitních zabijáků, s kterými bude čelit dvěma těžkým úkolům – přežít hordy nepřátelských vojáků a získat zbraň, která se nesmí dostat do špatných rukou, protože by znamenala celosvětovou katastrofu.

Bruce Willis se vrací ve své plné formě a povznáší další film svým hereckým umem o úroveň výš. Spolu s ním se ve filmu objevily další dvě hvězdy – populární John Malkovich a veterán Anthony Hopkins. Všechny hvězdy si vzal pod křídla Dean Parisot a pomohl tak k celkově dobrému výkonu. Třetí RED je v plánu, ale zatím se neví, zdali si režii vezme Parisot znova na starosti.

video
play-sharp-fill

Kick-Ass 2

Jestli jste si mysleli, že se Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) vrátí zpět do normálního života, tak jste se nemohli více mýlit. Vše se změnilo. Kick-Ass inspiroval spousty nových maskovaných hrdinů a sám usíná na vavřínech a přidává se do jejich skupiny. Mezitím, co si on užívá potírání zločinu, tak Hit-Girl (Chloe Moretz) se potýká s jinou, ještě horší věcí – normálním životem. Idylka obou dvou končí ve chvíli, kdy se na scénu vrací Red Mist, nově Motherfucker, a dožaduje se pomsty za svého otce.

Na Kick-Asse se netěšili pouze komiksový fanoušci, ale snad každý, kdo viděl první filmové zpracování. Jedinečnost myšlenky nezklamala a díky ní jsme si mohli letos vychutnat další chuťovku, která zaslouženě patří mezi nejlepší komiksové adaptace roku 2013.

video
play-sharp-fill

2 zbraně

Dva agenti (Danzel Washington, Mark Wahlberg) ze zcela rozdílných úřadů jsou donuceni k roční spolupráci. Jako agenti v utajení se musí infiltrovat do drogového syndikátu a pracovat pro ně, aby si získali důvěru. Problém je v tom, že jeden druhému důvěřuje pomalu méně než pravým členům gangu. V jednom okamžiku nastanou komplikace a utajení selže. Oba jsou najednou nuceni spoléhat se jeden na druhého, aby přežili a unikli smrti.

Málokdo by zařadil 2 guns mezi komiksové adaptace, ale je tomu tak. Film je vytvořen na základě stejnojmenného komiksu od Stevena Granta. Nejde však o čistou adaptaci. Podle některých lidí je dílo inspirováno i filmem Charley Varrick z roku 1973. Jelikož nikdo nevyvrátil komiksovou předlohu, tak nám nezbývá, než zasadit 2 guns mezi náš TOP 06.

Filmů inspirovaných komiksy stále přibývá a popularita jen a jen roste. V nadcházejících letech už nám zajisté pouhých 6 nejlepších stačit nebude. Která z adaptací vám nejvíce přirostla k srdci a zaslouží si tak prvenství?

video
play-sharp-fill

[poll id=“19″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší filmy podle komiksů v roce 2013. Najdete svůj oblíbený?

Hide picture