Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Podívejte se na nejočekávanější fantastické filmy podzimu 2012

Martin Pevný

Martin Pevný

30. 8. 2012

DreddTen, kdo si myslel, že nás už nic letos nečeká, je na omylu. Podíváme se pokračování několika trilogií, nebude chybět ani remake a na své si přijdou i fanoušci 3D snímků. Redakce FANZINE.cz vybrala deset nejočekávanějších fantastických filmů podzimu 2012.

Která z nich má větší drive? Zdroj: Bontonfilm, Falcon, H.C.E.

Zásadní otázka zní, který snímek je tím vůbec nejočekávanějším…

10. Abeceda smrti (The Abcs of death)

Zajímavý krátkometrážní koncept přináší Abeceda smrti, která je možná nejambicióznějším antologickým filmem s více než dvěma desítkami předních světových režisérů současného žánru. Snímek je složený z dvaceti šesti kapitol, z nichž každou režíroval jiný režisér a každá má přidělené písmeno abecedy.

video
play-sharp-fill

Režiséři tak měli volnou ruku při výběru příběhu, který se dotýká tématu smrti. Provokativní. Abeceda smrti je konečná moderní vize hororové rozmanitosti.

Datum premiéry: 2. listopadu (USA)

9. Dům na konci ulice (House at the End of the Street)

Americký hororový příběh o tom, jak čerstvě rozvedená Sarah a její dcera Elissa našli luxusní dům svých snů v malém městečku venkovského typu. Když se ale začnou dít překvapující a nevysvětlitelné události, tak se Sarah a Elissa dozvědí, že město obestírá stín mrazivého tajemství.

video
play-sharp-fill

Matka Sarah (Elisabeth Sue) s dcerou Ellis (Jennifer Lawrence) se přestěhují do nového města. Samy brzy zjistí, že ve vedlejším domě zabila mladá dívka své rodiče. Dcera se ujme chlapce, který masakr přežil, a dozvídá se příběh, který ještě zdaleka nemá konec a znovu ožívá.

Datum premiéry: 21. září (USA)

8. Paranormal Activity 4 (Paranormal Activity 4)

Paranormal Activity 4 je americký nadpřirozený horor režiséra Ariela Schulmana a Henryho Jooste, kteří na svém kontě mají již Paranormal activity 3. Produkci zařizuje Zack Estrin s Orenem Peli. Film opět představuje Katie Featherston, která hrála ve všech třech předchozích filmech.

video
play-sharp-fill

Druhý a třetí snímek se odehrávaly před prvním, za to čtvrtý díl je zakomponován právě do roku 2011, což tvůrcům dovolilo použít jakoukoli moderní technologii. Celkový rozpočet prvních třech snímků byl okolo 8 milionů dolarů a celkem vydělaly přes 450 milionů dolarů.

Datum premiéry: 18. října (ČR)

7. Tsunami 3D (Bait 3D)

Zdálo se, že přichází obyčejná vlna, ale opak je pravdou. Místo ní je to přímo gigantická tsunami, která zaplaví skoro celé město! Snímek Tsunami nás zavede do supermarketu, ve kterém se po dlouhé době od rozchodu zcela náhodně setkávají Josh (Xavier Samuel) a Tina (Sharni Vinson).

video
play-sharp-fill

Nečekaná tsunami, která uvězní nakupující uvnitř supermarketu na australském pobřeží. Situace je vážná, voda rychle stoupá a hrozí, že všechny pohřbí zaživa. Tsunami s sebou nepřinesla jen vodu, ale i dvanáctimetrového bílého žraloka z mořských hlubin. Boj o holý život právě začíná.

Datum premiéry: 19. září (USA)

6. Posedlost (The Possession)

Americký hororový thriller s podtitulem Temnota žije uvnitř je o mladé dívce Em, která koupí starožitnou dřevěnou krabičku. Netuší však, že se uvnitř krabičky skrývá duch, který ji po čase zcela posedne. Dívčin otec a jeho exmanželka se snaží najít způsob, jak zrušit kletbu, která byla na jejich dceru uvržena.

video
play-sharp-fill

Její chování se stává stále více nesnesitelné. Její rodiče se bojí přítomnosti zlé síly, až nakonec zjistí, že krabička byla sestavena tak, aby obsahovala Dybbuka (démona, zlého ducha). Tenhle boj nebude snadné vyhrát. Film je natočený podle skutečné události z roku 2004.

Datum premiéry: 4. října (ČR)

5. Dredd 3D (Dredd 3D)

Amerika je rozvrácená a na Zemi panuje chaos a anarchie. Na pořádek v ulicích města dohlížejí policisté zvaní Soudci, kteří mají oprávnění jednat jako soudce, porota i kat. Známý a po celém městě obávaný nejvyšší soudce Dredd (Karl Urban) je přivolán k vypořádání se s ničivou pohromou.

video
play-sharp-fill

Tato pohroma má podobu nové drogy Slo-Mo, která umožňuje uživatelům prožívání reality za zlomek jejího skutečného času. V boji proti gangu mu bude pomáhat krásná Cassandra Anderson (Olivia Thirlby), která díky genetické mutaci oplývá nadpřirozenými psychickými schopnostmi. Rozsudek se blíží!

Datum premiéry: 21. září (USA)

4. Twilight sága: Rozbřesk – 2. část (Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two)

Bella Cullenová porodila krásnou a zdravou holčičku. Její obavy z prvního novorozeneckého roku zůstaly k údivu všech Cullenových nenaplněny. Bella si na upírský život totiž zvyká s neuvěřitelnou lehkostí. Zdá se, že šťastnější už být nemůže. Má vše, po čem kdy toužila, a nic jí nechybí.

video
play-sharp-fill

Ironií osudu se ale právě v této dokonalé chvíli zdá, že vše přijde vniveč. Na scéně se znovu objevují Volturiovi, kteří nemají v úmyslu nic jiného, než zničit rodinu Cullenových. Kolik útrap si ještě budou muset Cullenovi vytrpět, než si budou moct říct šťastně až na věky? A dojde k tomu vůbec?

Datum premiéry: 15. listopadu (ČR)

3. Silent Hill: Odhalení 3D (Silent Hill: Revelation 3D)

Heather Mason a její otec jsou na útěku před temnými silami. V den, kdy má Heather osmnácté narozeniny, její otec záhadně zmizí a ji od té doby pronásledují děsivé noční můry. Pomalu zjišťuje, že ji Silent Hill volá zpět. Jedinou možností, jak by mohla zachránit svého otce, je totiž pouze návrat do známého pekelného městečka, před kterým celý život utíká.

video
play-sharp-fill

Oblíbený horor Silent Hill se po šesti letech dočká svého sequelu. Spolu s pekelnými bytostmi se vrátí všichni herci z původního dílu. Můžeme se tedy těšit na Seana Beana, Radhu Mithchell, Deborah Karu Unger a několik dalších vycházejících hvězd. Vizuální stránka vypadá velice zajímavě.

Datum premiéry: 22. listopadu (ČR)

2. Atlas mraků (Cloud Atlas)

Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Snímek zobrazuje kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem. Jednu z hlavních rolí má i hvězdný Tom Hanks a snímek je od tvůrců legendárního Matrixu.

video
play-sharp-fill

Sledovat tak budeme cestovatele křižujícího Pacifik, skladatele, který se snaží najít živobytí v meziválečné Belgii, kalifornského novináře, nakladatele prchajícího před svými věřiteli, geneticky upraveného číšníka odsouzeného k smrti a mladého ostrovana z Pacifiku, který je svědkem soumraku vědy a civilizace.

Datum premiéry: 22. listopadu (ČR)

1. Resident Evil: Odveta 3D (Resident Evil: Retribution 3D)

Americko-německý film režírovaný Paulem W.S. Andersonem představí již paté pokračování úspěšné filmové adaptace ságy Resident Evil Retribution (Odveta) ve 3D. Alice (Milla Jovovich) ve filmu pokračuje v pronásledování lidí, kteří jsou zodpovědní za šíření epidemie. Tentokrát se vydá z Tokia do New Yorku, Washingtonu a Moskvy, kde zjistí dosud zcela nevyjasněné skutečnosti o své minulosti.

video
play-sharp-fill

Smrtelný virus společnosti Umbrella Corporation nadále mění zbytek světové populace v zombíky, kteří touží po jediném – po čerstvém mase. Znovu se v ženských hlavních rolí objeví svérázná policistka Jill Valentine (Sienna Guillory) a také Rain Ocampo (Michelle Rodriguez), která zemřela na konci prvního filmu Resident Evil. Použitá technologie vypadá naprosto špičkově a zápletka velice zajímavě.

Datum premiéry: 13. září (ČR)

[poll id=“12″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podívejte se na nejočekávanější fantastické filmy podzimu 2012

Hide picture