Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Filmové premiéry na listopad 2012: Čeká nás konec upírské ságy Twilight

Martin Pevný

Martin Pevný

27. 10. 2012

Cloud AtlasPoslední podzimní měsíc tohoto roku nám přinese hvězdného Toma Hankse ve filmu Atlas mraků, krvelačnou upírku Kristen Stewart v poslední části série Twilight, krvavý hororový thriller Sinister a nebude chybět ani známé zlověstné městečko Silent Hill, které bude poprvé ve 3D.

Kdo poznal Hugha Granta, má bod. Zdroj: EEAP

Atlas mraků (Cloud Atlas, trailer)

Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Jednu z hlavních rolí má i hvězdný Tom Hanks.

Sledovat tak budeme cestovatele křižujícího Pacifik, skladatele, který se snaží najít živobytí v meziválečné Belgii, kalifornského novináře, nakladatele prchajícího před svými věřiteli, geneticky upraveného číšníka odsouzeného k smrti a mladého ostrovana z Pacifiku, který je svědkem soumraku vědy a civilizace. Snímek je od tvůrců legendárního Matrixu.

Atlas mraků (Cloud Atlas), Drama / Mysteriózní / Sci-Fi, Německo / USA / Hong Kong / Singapur, 2012, 164 min, Režie: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski, Hrají: Tom Hanks, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Hugh Grant, Halle Berry

Datum premiéry: 22. listopadu

video
play-sharp-fill

Návrat do Silent Hill 3D (Silent Hill: Revelation 3D, trailer)

Heather Mason a její otec jsou na útěku před temnými silami. V den, kdy má Heather osmnácté narozeniny, její otec záhadně zmizí a ji od té doby pronásledují děsivé noční můry. Pomalu zjišťuje, že ji Silent Hill volá zpět. Jedinou možností, jak by mohla zachránit svého otce, je totiž návrat do známého pekelného městečka, před kterým celý život utíká.

Oblíbený horor Silent Hill se po šesti letech dočká svého sequelu. Spolu s pekelnými bytostmi se vrátí všichni herci z původního dílu. Můžeme se tedy těšit na Seana Beana, Radhu Mithchell, Deborah Karu Unger a několik dalších vycházejících hvězd. Vizuální stránka vypadá velice zajímavě.

Návrat do Silent Hill 3D (Silent Hill: Revelation 3D), Horor / Mysteriózní / Thriller, Francie / USA, 2012, 95 min, Režie: Michael J. Bassett, Hrají: Sean Bean, Radha Mitchell, Deborah Kara Unger, Adelaide Clemens, Carrie-Anne Moss

Datum premiéry: 22. listopadu

video
play-sharp-fill

Sinister (Sinister, trailer)

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí.

Na půdě objeví po minulých obyvatelích krabici se starou promítačkou a osmimilimetrovými filmy. Samozřejmě se zvídavě pouští do jejich prohlížení. A tak spustí soukolí hrůz, které zasáhnou jeho rodinu tak, jak by si nikdo z nás nepřál.

Sinister (Sinister), Krimi / Horor / Thriller, USA, 2012, 110 min, Režie: Scott Derrickson, Hrají: Ethan Hawke, Juliet Rylance, Vincent D’Onofrio, James Ransone, Michael Hall D’Addario

Datum premiéry: 1. listopadu

video
play-sharp-fill

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část (Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two, trailer)

Bella Cullenová porodila krásnou a zdravou holčičku. Její obavy z prvního novorozeneckého roku zůstaly k údivu všech Cullenových nenaplněny. Bella si na upírský život totiž zvyká s neuvěřitelnou lehkostí. Zdá se, že šťastnější už být nemůže. Má vše, po čem kdy toužila, a nic jí nechybí.

Ironií osudu se ale právě v této dokonalé chvíli zdá, že vše přijde vniveč. Na scéně se znovu objevují Volturiovi, kteří nemají v úmyslu nic jiného než zničit rodinu Cullenových. Kolik útrap si ještě budou muset Cullenovi vytrpět, než si budou moci říct šťastně až na věky? A dojde k tomu vůbec?

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část (Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two), Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický, USA, 2012, 115 min, Režie: Bill Condon, Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Maggie Grace, Taylor Lautner, Dakota Fanning

Datum premiéry: 15. listopadu

video
play-sharp-fill

/em

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na listopad 2012: Čeká nás konec upírské ságy Twilight

Hide picture